Samen tegen inbraken met WhatsApp

Om een veilige en leefbare woonomgeving te creëren, spelen gemeente en politie een belangrijke rol. Maar ook jij kan helpen! Via buurtpreventie.

Wat is buurtpreventie?

Het verenigen van betrokken buurtbewoners die een oogje in het zeil willen houden in hun buurt of wijk. Door samen met de politie alert te zijn voor verdachte signalen kan er sneller worden opgetreden. Zo werken burger en politie samen aan het verbeteren van het veiligheidsgevoel en het voorkomen van criminaliteit.

Wat is WhatsApp?

WhatsApp is een ‘app’ (een applicatie – programma) voor de smartphone waarmee gratis berichten verstuurd kunnen worden naar meerdere personen (een groep) tegelijkertijd.

WhatsApp gebruiken voor buurtpreventie

De collega’s van de politiezone Lanaken-Maasmechelen hebben een filmpje gemaakt waarin je kan zien wat er exact van jou verwacht wordt:
https://www.youtube.com/watch?v=z_0q-FIe12s

Als je verdacht gedrag opmerkt, contacteer je dus altijd eerst de 101. Daarna zet je alle info in de WhatsApp-groep. Als je je veilig voelt, kan je de verdachte personen altijd aanspreken om hun plannen te dwarsbomen.

Op woensdag 27 september gaf de politiezone kanton Borgloon een uiteenzetting over buurtpreventie via WhatsApp. Bij de downloads vind je de PowerPointpresentatie en de infofiche die toen gebruikt zijn. Lees deze goed door! 

Verschil tussen coördinator en deelnemer

De coördinator van een WhatsApp-groep is de verantwoordelijke van die groep. Hij/zij voegt nieuwe deelnemers toe (na inschrijving via onderstaand e-loketformulier) en zorgt ervoor dat de gedragsregels nageleefd worden. Hij/zij staat in nauw contact met de andere coördinatoren en met de verantwoordelijke van de politiezone.

Huidige WhatsApp-groepen 

 *grotere kaart bij de downloads

Coördinatoren:

Naam GSM E-mailadres Regio
Marc Colemont 0475 73 37 93   marc@livecut.tv Terkoest
Filip Loix 0497 12 46 52 filip.loix@telenet.be Sint-Joris
Omer Lesire 0477 31 82 57                     omer.lesire@pandora.be Kolmen
Marina Goyvaerts      0497 29 25 27                marinagoyvaerts@gmail.com Waterkant
Yvon Baldewijns               0495 23 63 20 yvon.baldewijns@telenet.be Doktoorstraat, Moggeweide, Zevenboomkensstraat
Eric Steukers 0498 94 61 85 erik.steukers@skynet.be Motstraat, Rode Kruisstraat
Ine Vannut 0493 56 94 30 ine.vannut@hotmail.com Heiligenbornstraat, Oude Steenweg
Dominic Hermans 0477 60 86 62 dominichermans@hotmail.com Beukenlaan

 

Wil jij je aansluiten bij één van bovenstaande groepen (als deelnemer) of wil je een eigen groep oprichten (als coördinator), vul dan onderstaand digitaal formulier in. Door je  hieronder in te schrijven als deelnemer (of coördinator) van een WhatsApp-groep, ga je automatisch akkoord met de gedragsregels van de groep. Deze kan je lezen in de informatiebrochure bij de downloads.

Contactpersoon PZ kanton Borgloon

Annekatrien Gacoms
beleid@pzloon.be

Logo WhatsApp (grote weergave)

Praktisch

Politie - Wijkteam Alken

Lambrechtsplein 12
3570 Alken

Zonaal onthaal en dispatching: Ervaert 2 - 3840 Borgloon,  011 49 44 00 - Noodnummer: 101

Tel.011 59 94 10
Fax011 59 31 93
E-mail Visitekaartje
LCP