Risicocode ORANJE voor natuurbrand

Gepubliceerd op dinsdag 28 apr 2026 om 10 u.
Vandaag wordt in overleg met Agentschap Natuur en Bos opgeschaald naar risicocode ORANJE voor de gebieden in provincie Limburg.

Door de droge wind en lage luchtvochtigheid is het vanaf dinsdag extra oppassen voor brand. Dit blijft zo tot de weersverandering in het weekend.Vooral in open natuur is het risico groot: denk aan heide, rietvelden en plekken met droge plantenresten. Om deze redenen wordt er vandaag in overleg met Natuur en Bos opgeschaald naar risicocode ORANJE voor de gebieden in provincie Limburg. Dit betekent dat natuurbeheerders en brandweer waakzaam zijn.

We roepen iedereen op om uiterst voorzichtig en oplettend te zijn, zo beschermen we samen onze mooie Limburgse natuur. Zoals altijd is het verboden om vuur te maken of om sigarettenpeuken op de grond te gooien.

Meer info