Alken neemt deel aan nationale BE-Alert testdag op 1 oktober

Gepubliceerd op vrijdag 18 sep 2026 om 9 u.
Alle ingeschreven Alkenaren ontvangen op donderdag 1 oktober 2026 een sms en/of e-mail van BE-Alert. Vanaf nu zal de gemeente elk kwartaal BE-Alert testen.

Ook dit jaar doet gemeente Alken mee met de jaarlijkse nationale BE-Alert test. Alle ingeschreven Alkenaren ontvangen op donderdag 1 oktober 2026 een sms en/of e-mail van BE-Alert. Vanaf nu zal de gemeente elk kwartaal BE-Alert testen. Gemeente Alken doet daarom een algemene oproep aan Alkenaren om zich te registeren op www.be-alert.be.

BE-Alert is het alarmeringssysteem van de overheid. Bij noodsituaties krijg je in een bericht van BE-Alert informatie over wat er is gebeurd en wat jij zelf kan doen om je in veiligheid te brengen. Je kan een bericht ontvangen via sms, e-mail of een gesproken oproep. Op sommige plaatsen kan je ook BE-Alert berichten lezen op andere schermen zoals digitale informatieborden op straat. Momenteel zijn er al meer dan 1.251.125 adressen geregistreerd en is 93% van de Belgische gemeenten ingeschreven op BE-Alert.